Mansarovar, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BNTPR0364P1Z1
Call 07949342098 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Use | Concrete Drilling |
| Drill Dia Size | Less than 50mm |
| Color | nickel,red |
| Brand | P/A DIAMOND TOOLS |
| Applications | STONE DRILLING |
| Material | Diamond |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Bit Diameter | 50 mm |
| Size | 7 inch |
| Working Length | 450 mm |
| Bit Type | Diamond |
| Use | Concrete Drilling, stone drilling |
| Drill Dia Size | Less than 50mm |
| Color | nickel,red |
| Applications | Concrete drilling |
| Material | Diamond |
| Brand | P/A |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Unit
Product Brochure
| Drill Diameter | 4 mm |
| Material | diamond |
| Overall Length | 450 mm |
| Material Grade | HSS |
| Length (mm) | 450 |
| Size (mm) | 75-200 |
| Diameter Of Drilled Hole (mm) | 50mm-200mm |
| Color | nickel and red |
| Polished | Polished |
| Brand | P/A TOOLS & ABRASIVES |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Cutting Capacity | 30 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Coated | Paint |
| Color | Red |
| Packaging Type | Box |
View Complete details