Mansarovar, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BNTPR0364P1Z1
Call 07949342098 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Length | 5 cm |
| Size | 1 inch |
| Dia Size | 14 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Brand | P/A |
| Use | Concrete Drilling |
| Chuck Size | 10mm Keyed |
| Color | nickel,red |
| Applications | Concrete drilling |
| Material | Diamond |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Bit Diameter | 20 mm |
| Working Length | 75 mm |
| Bit Type | Diamond |
| Use | Concrete Drilling |
| Drill Dia Size | Less than 50mm, All |
| Color | nickel,red |
| Applications | Concrete drilling |
| Material | Diamond |
| Brand | PA |
View Complete details
| Bit Diameter | 65 mm |
| Working Length | 450 mm |
| Bit Type | Diamond |
| Type of Drilling | Diamond Core Drilling |
| Service Location | ALL INDIA |
| Length | 450 mm |
| Diameter | 52 mm to 182 mm |
| INCH | 2 to 8 inch |
View Complete details
| Bit Diameter | 65 mm |
| Working Length | 350 mm |
| Bit Type | Diamond |
| Drilling Mode | Dry |
| Shank Type | Threaded 1 1/4 UNC |
| Application | Reinforced Concrete, Marble, Granite, Concrete |
Used in hammer machine for making holes in granite concrete
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Use | Concrete Drilling |
| Drill Dia Size | All |
| Chuck Size | 14 mm |
| Brand | Pa Diamond Tools |
| Applications | Concrete drilling |
| Material | Diamond |
View Complete details
| Bit Diameter | 63 mm |
| Overall Length | 450 mm |
| Shank Type | MS |
| Dia Size | 20 mm |
| Length | 30 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Concrete Drill |
View Complete details