Mansarovar, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BNTPR0364P1Z1
Call 07949342098 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Length | 5 cm |
| Diameter | 10 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Dia Size | 12 mm |
| Color | Red |
| Base Materials | Iron |
| Brand | PA Diamond Tools |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Size (mm) | 6-75 |
| Material | MS |
| Color | nickel,red |
| Length (mm) | 75-80mm |
| Base Materials | all metal powders and ms |
| Material Grade | DIAMOND |
| Brand | P/A TOOLS & ABRASIVES |
Diamond Core Bit packed and without packed.
we offer core drill bit, concrete core drill bit, sds plus hammer drill bit, diamond segmented core bit, granite core bit and diamond core bit.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Features | Use to make hole in all types of stones |
| Material Grade | Diamond |
| Color | Red ,nickel |
| Wet Or Dry Operation | Both |
| Brand | Pa diamond tools |
| Size | 6.5-75mm |
| Length | 3inched |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Color | nickel,red |
| Base Materials | all metal powders and ms |
| Wet Or Dry Operation | both |
| Material | diamond |
| Size (mm) | 6-75 |
| Length (mm) | 75 |
| Brand | P/A diamond tools |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Bit Diameter | 50 mm |
| Working Length | 75 mm |
| Bit Type | Diamond |
| Dia Size | 50 mm |
| Length | 10 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 100 PIECE |
View Complete details