Mansarovar, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BNTPR0364P1Z1
Call 07949342098 75% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Usage | Concrete Cutting |
| Brand | PA Diamond Tools |
| Size (Diameter) | 12-18 Inches |
| Material | Iron |
| Shape | Circular |
| Colour | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Working Length | 12 mm |
| Bit Type | Diamond |
| Dia Size | 12 mm |
| Length | 5 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Segment | 12 mm length ×4 mm thicness×10 mm height |
| Material | Cobalt-Iron |
| Bit Diameter | 50 mm |
Segment hole in concrete stone
View Complete details
| Size (Diameter) | 10 Inch |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Stone Cutting |
| Color | Silver |
| Pack Type | Box |
| Manufacture | PA Diamond |
View Complete details